Jak zdobyć wymarzoną pracę?

Jak zdobyć wymarzoną pracę?

Poszukiwanie pracy to ciężki kawałek chleba.

Aby zwiększyć swoje szanse na otrzymanie pracy marzeń musisz się do tego przygotować. Niektórzy mówią, że poszukiwanie zatrudnienia to jak praca na cały etat. Coś w tym zdecydowanie jest.

Co więc musisz zrobić?

  • Sprecyzuj swoje umiejętności, kompetencje, mocne i słabe strony, a także potrzeby i ograniczenia.

Bez dokonania swego rodzaju „rachunku sumienia” poszukiwanie pracy będzie nie tylko ciężkie, ale również nieefektywne.

  • Dokładnie czytaj ogłoszenia o pracę. Wysyłaj oferty tam gdzie naprawdę chciałbyś pracować.

Przeglądając ogłoszenia upewnij się, że spełniasz wymagania pracodawcy, a to co oferuje kandydatom jest zgodne z Twoimi preferencjami i zainteresowaniami.

  • Przygotuj starannie dokumenty aplikacyjne

Wysyłanie jednakowego CV na różne stanowiska pracy jest dużym błędem. Niezwykle istotne jest to, aby za każdym razem pokazać i uwypuklić to co dla danego pracodawcy będzie autentyczną wartością. Pamiętaj, że pierwsze wrażenie robi się tylko raz! Dotyczy to również CV.

  • Dobrze przygotuj się do rozmowy kwalifikacyjnej!

Według mnie to jeden z najistotniejszych elementów całego procesu, bardzo często niedoceniany przez kandydatów. Wiele osób chodzi na rozmowy z tzw. „marszu” co sprawia, że pytania rekrutera stają się jeszcze trudniejsze i bardziej stresujące, a kandydat sprawia wrażenie niezainteresowanego daną pracą.

  • Na rozmowie bądź pewny siebie i udowodnij, że jesteś najlepszym kandydatem na oferowane stanowisko

Jeśli jesteś dobrze przygotowany nie ma obaw, że się nie uda. A jeśli nawet to pamiętaj, że firmy poszukują kandydatów dopasowanych do ich kultury organizacyjnej. To, że ktoś nie zaoferuje Ci pracy to nie oznacza, że się do niej nie nadajesz. Widocznie inna praca czeka właśnie na Ciebie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *